Informace pro strávníky
Vladimír Vištejn - 11. 01. 2018

Z důvodu zkráceného vyučování (volby prezidenta republiky) budou dne 12 .1. 2018 vydávány obědy od 10:45-12:30 hod.

Jan Mužík - 10. 01. 2018

Kateřina Zamišková - 21. 12. 2017

STONOŽKA pomáhá

Děkujeme úplně všem třídám, které přispěly jakoukoliv částkou ze svého "výdělku" na VÁNOČNÍM JARMARKU. I díky vám bylo zasláno na konto "Hnutí na vlastních nohou"  6 600,- Kč.

pf18

Vánoční Čekání
Eva Nedjalková - 21. 12. 2017

Tradiční koncert školních sborů a kapel se uskutečnil poslední prosincové úterý v KDK. Všichni účinkující a diváci si užili pěkné kulturni pozastavení v předvánočním shonu. Novinkou našeho vystoupení byl ukulele-band, který i se sborem sklidil velký potlesk.

Stříbrná a bronzová medaile z okresního přeboru škol v šachu
Pavel Rosinsky - 14. 12. 2017

mladší žáci   Starší

Ve středu 13.12. se konal v Mořkově okresní přebor čtyřčlenných družstev v šachu. Naši mladší žáci obsadili druhé místo a vybojovali si postup do krajského kola. Starší žáci nestačili pouze na soupeře z gymnázia v Příboře a Bílovci a skončili třetí. Gratulujeme.

Halová kopaná madších žáků
administrator - 03. 12. 2017

21. listopadu proběhlo v Bílovci okresní finále mladších žáků, kterého se zúčastnilo 6 škol. V této konkurenci jsme nestačili pouze na ZŠ Komenského Bílovec a ZŠ Jubilejní Nový Jičín a zaslouženě jsme vybojovali pěkné třetí místo. Gratulujeme.

Pořadí:

1. Bílovec, Komenského, 2. Nový Jičín, Jubilejní 3. Kopřivnice, E. Zátopka, 4. Mořkov, 5. Petřvald, 6. Odry, Pohořská

Školní kolo Olympiády v českém jazyce
Miloš Šlapal - 01. 12. 2017

Ve školním kole Olympiády v českém jazyce, které proběhlo 28. 11. 2017, se na prvním místě umístila Klára Pořízková z 9.C a společně s Janem Přibylou z 9.B postupují do okresního kola. Třetí místo obsadila Karolína Zimová.

Blahopřejeme a děkujeme všem účastníkům soutěže.

Karen Kostelníková - 24. 11. 2017

Dějepisná olympiáda

Ve čtvrtek 23. listopadu proběhlo školní kolo 47. ročníku Dějepisné olympiády s tematickým zaměřením "To byla první republika aneb Československo v letech 1918 - 1938". Vítězem se stal žák 9. B Matyáš Heimerle, který bude reprezentovat naši školu i v okresním kole. Druhé místo patří Anetě Očkovičové z 9. C a na třetím místě skončil Daniel Ševčík z 9. B. Gratulujeme a přejeme mladým historikům mnoho dalších úspěchů.

SPORTUJEME S EMÍLKEM
Jan Mužík - 23. 11. 2017

V úterý 22. 11. 2017 proběhl ve sportovní hale ZŠ E. Zátopka Kopřivnice 10. ročník běžeckých závodů pro kopřivnické MŠ s názvem Sportujeme s Emílkem. Zúčastnilo se sedm mateřských škol. Každou MŠ reprezentovalo 15 dětí, celkem tedy závodilo 105 malých sportovců.

Výsledky závodů

Nešťastný hrdina finále dvoustovky Jindřich Jiřík z MŠ Lubina přebírá cenu útěchy od ředitelky závodů Mgr. Karly Bukovské. Přes nepříjemný a nezaviněný pád hned na startu bojoval Jindra statečně až do konce.

MINIHÁZENÁ
Jan Mužík - 23. 11. 2017

V úterý 14. 11. a ve čtvrtek 16. 11. 2017 pokračovaly druhým kolem obě žákovské ligy v miniházené žáků 1. stupně ZŠ. Emílci obsadili v Lašské lize 2. místo a Emílci 002 v Beskydské 1. místo. další 3. turnaje proběhnou 19. a 20. 12. 2017.

LAŠSKÁ LIGA

BESKYDSÁ LIGA

HALOVÁ KOPANÁ ST. DÍVKY
Jan Mužík - 23. 11. 2017

V pátek 10. 11. 2017 uspořádala naše ZŠ v rámci soutěží AŠSK okresní finále v halové kopané starších dívek. Družstvo našich děvčat pod vedením trenérského dua Iva Kubátková a Michal Žárský vyhrálo 1. místo a postoupilo do krajského finále, které se odehraje 7. 12. 2017 v Novém Jičíně. Držme palce.

Sestava družstva ZŠ Emia Zátopka Kopřivnice:

Natálie Žárská, Sára Symerská, Eliška Frýdlová, Monika Polášková, Nikola Sopuchová,, Kateřina Honešová, Barbora Šmiřáková, Lucie Bačová, Tereza Bubeníčková, Adriana Bednáriková

Motýlek 2017
Eva Nedjalková - 20. 11. 2017

Na letošním " cirkusovém " Motýlku vystoupil při zahájení školní sbor s kapelou.

Projekt Krokus
Hana Veselková - 12. 11. 2017

Projekt Krokus realizuje irská organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI) ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze. Je určený žákům starším 11 let a běží již několik let na školách nejen v Irsku, ale po celém světě. HETI školám zdarma poskytuje cibulky žlutých krokusů, které účastníci projektu na podzim zasadí jako připomínku jednoho a půl milionu židovských dětí a tisíců dalších dětí, jenž zemřely během holocaustu. Žlutá barva připomíná Davidovu hvězdu, již byli Židé nuceni během nacistické vlády nosit. V ideálních podmínkách cibulky krokusů vykvetou na konci ledna nebo na začátku února – kolem Mezinárodního dne památky obětí holocaustu (27. ledna).
Letos se k projektu připojila i naše škola. Žákyně 7.C a 9.B společně pod vedením p. učitelky Kubátkové cibulky krokusů zasadily, po dlouhém přemýšlení zvolily tvar svíce. A my doufáme, že se na začátku února "rozsvítí".

KOPRETINA
Eva Nedjalková - 09. 11. 2017

V úterý 7. listopadu se v DDM konal 6. ročník pěvecké soutěže ve zpěvu lidových písní - KOPRETINA. Z naší školy se zúčastnilo několik zpěváků a mezi 37 soutěžícími solisty se neztratili. Podařilo se jim probojovat mezi nejlepší. V kategorii 2. tříd se na prvním místě umístila Pavlína Honešová a na druhém místě Anna Galvánková. V kategorii 3. tříd se na druhém místě umístila Barbora Eliášová. Gratulujeme!